simulátor svítání

Simulátor svítání vám pomůže znovunavodit přirozený cyklus spaní - vstávání. Díky postupnému nárůstu světla a vstávání do plného osvětlení vám simulátor svítání pomůže s příjemným probuzením a přirozeným způsobem navrátí energii a pocit svěžesti. Základním mechanismem ranního světla je omezení produkce např. melatoninu (tzv. spánkový hormon) a naopak zvýšení hladin látek, které vám umožní aktivní den (např. kortizol, glukokortikoid).

 

Každodenní vstávání pomocí světelné stimulace vám umožní zachovat cirkadiální rytmy spánku a bdění. Díky tomu můžete posílit svou produktivitu, náladu a zachovat si energii po zbytek dne.

 

Firma Lumie je pionýrem v produkci těchto prostředků. Pokud nejste "ranní ptáče", tyto simulátory vám prostě umožní zahájit příjemný den. Lze je využít v případě léčby a zejména prevence "winter blues" (mírnější forma sezónní afektivní poruchy) nebo při těžších formách sezónní afektivní poruchy jako zahájení dne před stimulací světelným boxem.

 

Typickými zástupci skupiny stimulátorů jsou:

Bodyclock Starter jako cenově dostupná varianta

Bodyclock Elite jako luxusní, bohatě vybavený zdravotní prostředek

Bedbug pro děti, včetně nočního světla, mix LED

Zest - prohlédněte i možnost užití produktu umožňujícího jak použití jako simulátor svítání, tak i jako světelný box, i jako přenosný prostředek pro korekci jet-lagu